III Wojewódzkie Manewry Ratownicze – Zalesie 2019

Już po raz trzeci nasza szkoła reprezentowała powiat tucholski w Wojewódzkich Manewrach Ratowniczych w Zalesiu koło Torunia.

 

W niedzielę 28. kwietnia drużyna w składzie: Aneta Topolińska, Joanna Chabowska, Honorata Urban i Filip Ostrowicki, musiała wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy m.in. niemowlęciu, które się zakrztusiło, dziewczynie, która po upadku z roweru uskarżała się na ból ręki czy też chłopakowi, który miał napad padaczkowy. Nasza ekipa  świetnie sobie poradziła w każdej z sześciu sytuacji. Opanowanie, podział zadań oraz zgranie w drużynie przyczyniły się do zajęcia IV miejsca. Otuchy naszym zawodnikom dodawała oraz cennych rad udzielała towarzysząca nam Martyna Słupińska, która dwukrotnie uczestniczyła w tych zawodach, a w zeszłym roku wspólnie z Marysią Pik, Anetą Topolińską i Szymonem Słupińskim zajęła I miejsce.

Dziękujemy Anecie, Asi, Honoracie oraz Filipowi za czas, który poświęcili przygotowując się oraz uczestnicząc w manewrach.

Podziękowania należą się także Martynie, Szymonowi, Marysi oraz Asi Gac, którzy pomogli  w przygotowaniach tegorocznej drużyny oraz użyczyli swoich koszulek, aby uczniowie godnie reprezentowała naszą szkołę.

Wdzięczni opiekunowie: Katarzyna Mrozik i Piotr Kapka.

 

Post Author: admin