Gimnazjum w Bysławiu będzie eksperymentować

Gimnazjum z Bysławia w gminie Lubiewo jako jedyne z powiatu tucholskiego będzie brało udział w zajęciach drugiej edycji przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu edukacyjnego. W ramach projektu 800 uczniów z Kujaw i Pomorza będzie zdobywać wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Organizacja regionalnych kół fizycznych, matematycznych i informatycznych został rozszerzona o część astronomiczną.Szkoła z Bysławia będzie uczestniczyć w programie „Eksperyment w szkole”, w ramach którego w 18 szkołach regionu odbędą się wykłady z demonstracjami. Warsztaty odbędą się też w pracowniach dydaktycznych i naukowych uczelni, gdzie uczniowie będą samodzielnie wykonywać bardziej złożone eksperymenty.

Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w przypadku części astronomicznej także gimnazjów i podstawówek. W przedsięwzięciu bierze udział 31 szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych, głównie z obszarów wiejskich. W wyniku postępowania przetargowego realizatorem zajęć w zakresie matematyki, fizyki i informatyki został Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Programy kursów zawierają elementy wykraczające ponad podstawę programową nauczania. Zajęcia odbywają się na terenie wybranych szkół, a także w uczelnianych laboratoriach i pracowniach.

– To już druga odsłona realizowanego z powodzeniem projektu, w ramach którego chcemy zainteresować naszych uczniów ścisłymi dyscyplinami wiedzy. Bogata oferta dodatkowych zajęć, atrakcyjnych pokazów i ciekawych warsztatów jest doskonałym uzupełnieniem realizowanego przez samorząd województwa programu budowy astrobaz – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Post Author: admin