EURO WEEK – Szkoła Liderów

W dniach 11.01.2013 r. do 15.01.2013 r. ośmioro gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Bysławiu wraz z nauczycielkami p. Iwoną Skorupą i p. Anną Grzymską wzięło udział w obozie edukacyjnym pn. „EURO WEEK – Szkoła Liderów”

zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Długopolu Dolnym w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. Zajęcia prowadzone były przez grupę kilkunastu wolontariuszy z Europy i Azji, z którymi uczniowie porozumiewali się w języku angielskim. Oprócz gier i zabaw integracyjnych młodzi ludzie mieli okazję zdobyć cenne informacje o krajach, z których pochodzą wolontariusze.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców EFM – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

Ponadto uczniowie ZS w Bysławiu zwiedzili Bystrzycę Kłodzką oraz Kłodzko. Wszyscy uczestnicy obozu byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, który nie tylko pozwolił im wykazać się umiejętnościami językowymi i poznać styl życia, kulturę i mentalność mieszkańców innych państw, ale również nawiązać nowe przyjaźnie.

Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym kolejna grupa uczniów weźmie udział w tym przedsięwzięciu.

 

 

Post Author: admin