ENEA OPERATOR MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI SZACHOWEJ W BYSŁAWIU

21października 2023r.w Szkole Podstawowej w Bysławiu rozegrano III turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. To już siódma edycja największej ligi szachowej województwa kujawsko – pomorskiego, a zainteresowanie wciąż nie słabnie. W turnieju brało udział aż 117 zawodników, a nasza drużyna  liczyła 34 – wspaniałych szachistów  Poza zawodnikami z regionu, do rywalizacji zgłosili się gracze z Gdańska, Grudziądza, Torunia, Bydgoszczy, Chojnic, Żnina, Barcina, Dąbrowy Chełmińskiej, Chełmży, Łubianki, Łochowa i Koronowa. Turniej rozpoczął organizator ligi Arkadiusz Matczyński wraz z sędzią głównym turnieju Mariuszem Matczyńskim i sędzią rundowym – Piotrem Jaroszem, kierownikiem Sekcji Szachowej Tucholanka.

Zawody rozgrywano na dystansie 7 rund. Wszyscy uczestnicy stosowali się do zasad „królewskiej gry” i grali fair play. Partie rozgrywano tempem 10 minut+5 sekund na zawodnika. Turniej przebiegał bardzo sprawnie, a rodzinna atmosfera tych zawodów udzieliła się wszystkim zawodnikom.

Zwycięzcą turnieju w kategorii chłopców klas IV – VI został Hubert Guss z Szkoły Podstawowej w Bysławiu, II miejsce zajął Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa  Salezjańskiego w Bydgoszczy a III miejsce zdobył Ignacy Grochowski z SP w Złejwsi Wielkiej.

Natomiast w kategorii dziewcząt klas IV –VI zwycięzcą została Laura  Wantoch – Rekowska z SP w Łubiance, druga była Lena Kulczak z SP 32 w Toruniu a trzecia Lena Kulczyk z Szkoły Podstawowej w Bysławiu.

Wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I – III otrzymali również statuetki i nagrody rzeczowe. Statuetki i medale zostały ufundowane przez Wójta Gminy Lubiewo – Joannę Jastak, Przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Bysławiu – Mariusza Porazińskiego oraz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubiewo ”Bory” – Ewę Zielazną.

 

 

                                                                    GRATULUJEMY  NASZYM SZACHISTOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Marzena Kosek

 

Więcej zdjęć pod linkiem: https://www.facebook.com/100064427625655/posts/pfbid034aseGeUS7KHpP99w5fFBQSk554bW5pvZ2w8ZTNmzRAeM8tZkHrpM7TbPqkD6DQFil?locale=pl_PL

Post Author: biblioteka