„Ekolesie” na deskach tucholskiej sceny

Już po raz dziewiąty odbył się w Tucholi Powiatowy Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Zabawa w Teatr”. Gospodarzem konkursu, podczas którego swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie z terenu powiatu była Szkoła Podstawowa nr1 w Tucholi i Tucholski Ośrodek Kultury.

Występy naszych młodych artystów bacznie obserwowali rodzice i opiekunowie, jak również przybyli goście. Jury w składzie Ewa Sporna, Hanna Bronke i Łukasz Piwowarczyk oceniało: grę aktorską, dobór repertuaru, scenografię, opracowanie muzyczne, reżyserię, ogólny wyraz sceniczny. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na deskach tucholskiej sceny.
Nasi aktorzy – uczniowie klas II i III – zdobyli nagrodę specjalną w kat. klas I-III za sztukę pt. “Calineczka”. Przyznano również nagrody indywidualne za najlepsze kreacje aktorskie dla Aleksandry Gwizdały, Kacpra Parszyka i Mateusza Górskiego. Do występów uczniów przygotowały: p. Agnieszka Kujawa i p. Ewa Łepek – opiekunki kółka teatralnego w Szkole Podstawowej w Bysławiu. Gratulujemy  naszym aktorom !!!

 

Post Author: admin