EDUKACJA PPRZEZ SZACHY W KLASACH VIII

Nauka gry w szachy pozwoliła niewątpliwie odkryć i rozwijać twórczy potencjał,  który drzemie w każdym młodym człowieku.

Uczniowie klas VIII chętnie uczestniczyli w zajęciach i wykonywali ćwiczenia szachowe.  Poznawali zasady gry, ruchy poszczególnych bierek, rozwiązywali zadania szachowe, prowadzili pierwsze rozgrywki. Uczyli się podejmowania decyzji, odpowiedzialności, ćwiczyli koncentrację i pamięć. Pamiętali o poszanowaniu przeciwnika i sportowym zachowaniu.

Było to ich pierwsze współzawodnictwo, pierwsze okazje, by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas gier turniejowych. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i dzielnie walczyli.

W dobie nauczania zdalnego większość zajęć odbywała się online z wykorzystaniem serwisów szachowych www.lichess.org, www.chess.com, zadania.szachowe.pl. Zajęcia były dla uczniów interesujące, dały możliwość poszerzenia wiedzy szachowej, rozwijały zainteresowania oraz wyzwalały i pobudzały aktywność twórczą.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SZACHISTOM ZA WSPÓLNE LEKCJE, ROZGRYWANE PARTIE SZACHOWE I ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH ORAZ BEZPIECZNYCH WAKACJI!!

Post Author: admin