Dzień bez plecaka- uczniowie dali czadu!

„Dzień bez plecaka” czyli “No backpack day”, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest to dzień w którym uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wybierają się do swoich placówek bez plecaków, czy też toreb. Gdzie w takim razie chowają zeszyty, książki i piórniki? To całe sedno tej zabawy! Uczniowie nie przychodzą z pustymi rękami, lecz z zamiennikami plecaków. Muszą w to włożyć trochę kreatywności, aby na korytarzach było niecodziennie i śmiesznie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego również nasi uczniowie zdecydowali się przynieść swoje szkolne pomoce we wszystkim co możliwe z wyjątkiem plecaków. W piątek 1 kwietnia w Prima Aprilis uczniowie, ale także nauczyciele w szkole przynieśli swoje szkolne przybory i podręczniki w… czym popadnie. Prześcigali  się w szalonych pomysłach na to, w co zapakować swoje podręczniki i przybory szkolne. Pomysłów było mnóstwo: garnki, skrzynki na narzędzia, kosze na śmieci, taczki, walizki, wózki sklepowe, pokrowce na instrumenty, kanistry, wiadra, lodówki, poduszki, opony, chlebaki, kosiarki, transporter dla kota, szuflady, pojazdy, łóżeczka i wózki dla lalek, suszarki na pranie i  wiele innych śmiesznych pojemników.  W tym wyjątkowym dniu w szkole panowała super atmosfera, a przede wszystkim było to “świetne” urozmaicenie codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział w akcji. Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was liczyć! Jesteście wspaniali!

 

Samorząd Uczniowski

 

 

 

Post Author: biblioteka