
22 maja w Serocku odbyły się II Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub i reprezentanci naszej szkoły: Magda Hoppe, Janek Klamczyński, Nikodem Okonek i Helena Mroczek, zajęli drużynowo drugie miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Magda, która osiągnęła 11. lokatę. W tym roku do turnieju zgłosiło się aż 18 szkół z całego województwa (dwa razy więcej niż rok temu), a tym samym liczba uczestników też była znacznie większa niż przed rokiem. Nasi reprezentanci walczyli skutecznie od samego początku. Już w pierwszej rundzie każdy z nich miał na swoim koncie kilka wygranych rozgrywek. Cały turniej składał się z czterech rund, w których rozegrano w sumie 14 partii.
W przerwach między rundami poznaliśmy kolejną ciekawą grę Qwirle, w którą być może za jakiś czas będzie można zagrać w naszej szkole. Zobaczymy…
Serdecznie dziękuję całej drużynie za wolę walki i świetną lokatę, którą zajęliście w mistrzostwach.
Magda, Janek, Nikodem, Helena – GRATULUJĘ!!!
Przy okazji dziękuję wszystkim uczniom, którzy przez cały rok uczestniczyli w szkolnej lidze Rummikub, a której finał będzie miał miejsce 28 maja. Już wiadomo, że pierwszą lokatę zajmie Janek Klamczyński, który po 15. rundach zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 14. wygranych gier i sumą 987 punktów. Kolejne miejsca na podium są jeszcze sprawą otwartą. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej rundzie.
Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia Rummikub (a może również Qwirle) w przyszłym roku szkolnym.
Trener Rummikub – Piotr Kapka
