Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole?

Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak……

Dnia (a właściwie i nocy) 16 lutego 2015r. uczestnicy koła teatralnego wraz z opiekunkami – Agnieszką Kujawa i Ewą Łepek spotkali się o godzinie 17:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą “sypialnią” była sala lekcyjna.

 

Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy,

a spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

Atrakcje „Nocki w szkole”:

–  wspólne przygotowywanie przysmaków( gofry, frytki)

–  seans filmowy w sali multimedialnej,

–  karaoke ,

–  zabawa w teatr,

–  pidżama party,

–  bitwa na poduszki,

– „straszne i humorystyczne opowieści” 🙂

–  samodzielnie przygotowane śniadanie,

–   zabawy w sali korekcyjnej

Wszyscy świetnie się  bawili. Serdecznie dziękujemy niezawodnym rodzicom za pomoc w realizacji zadań, a  uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas!!!!!!!!!!

 

 

Post Author: admin