#BEACTIVE

14 września uczniowie SP w Bysławiu włączyli się w Europejski Tydzień Sportu. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BEACTIVE miała zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia.

 

W naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty  z pierwszej pomocy , pod kierunkiem pani Katarzyny Mrozik. Uczniowie z wielkim skupieniem podeszli do szkolenia. Wiedzą już w jaki sposób zachować się podczas sytuacji, w której zagrożone jest życie człowieka. Dziękujemy także pani Weronice Hoppe, która wspomogła inicjatywę.

Kolejne zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej pod kierunkiem pani Iwony Skorupy. Przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem FitBall, wiader oraz pałek do perkusji.  Zajęcia odbywały się przy muzyce. Uczniowie z ogromną energią oddali się zabawie i przy okazji poznali kreatywne sposoby wzmacniania swojego ciała oraz kondycji.

Na świeżym powietrzu , pod  opieką pani Marzeny Kosek i innych nauczycieli, uczniowie odbyli marsz Nordic Walking. Dowiedzieli się, jak ciekawie można spędzić wolny czas. Zapoznali się z techniką posługiwania się kijkami i poznali kolejne możliwości  dbania o zdrowie.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział , a opiekunom za pomoc podczas warsztatów.

Kluby Sportowe SP i Gimnazjum.

 

Post Author: admin