11 listopada w klasach I-III

Każda klasa przygotowywała się do obchodów 11 listopada. Zrealizowaliśmy zajęcia z projektu „Dzieci uczą rodziców – Niepodległa Polska”. Uczniowie klasy IIa dzień ten rozpoczęli od niepodległościowego escape roomu. Mieli za zadanie odzyskać klucz do torby, w której zamknięte zostały ich kotyliony ” Flagusie”.
Dzieci podzielone na grupy rozwiązywały zadania związane z obchodzonym świętem. Wykonały flagę Polski  w słoiku, układały godło z puzzli, zagrały fragment hymnu, rozpoznawały portrety osób związanych z odzyskaniem niepodległości, wybierały potrawy charakterystyczne dla naszego kraju. Na koniec przyklejały wąsy Piłsudskiemu z zasłoniętymi oczami.
Za każde zadanie otrzymywały fragment hasła, które w całości zostało wypowiedziane p. Ewie , w sekretariacie. To ona miała dla nich tak bardzo upragniony klucz.
Zabawa  ta wprowadziła uczniów w nastrój obchodzonego święta i pozwoliła na dalsze godne świętowanie.
Każda klasa przygotowała flagi, kotyliony oraz pieśń patriotyczną lub piosenkę o Polsce. Wszyscy mogliśmy się zaprezentować. Szczególne zadanie miała klasa Ia, która przygotowała krótkie przedstawienie przypominające nam to ważne wydarzenie.
Całą uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu.
tekst: Agnieszka Kujawa, Aleksandra Pik

Post Author: admin