Teatr szkolny na w czasie zdalnego nauczania?

Uff, w końcu udało nam się nagrać spektakl!
Na zajęciach kółka teatralnego spotykaliśmy się od początku roku szkolnego. Wraz z przejściem na zdalne nauczanie znaleźliśmy się w tarapatach, właśnie przygotowywaliśmy się do wystawienia naszej pierwszej w tym roku sztuki. Mimo tak specyficznej sytuacji nie poddaliśmy się. W końcu w czasach pandemii każdy teatr ma problem z dotarciem do widzów. Wzorując się na profesjonalistach, postanowiliśmy przygotować przedstawienie performatywne. Od początku zapał w nas był wielki, chęć doświadczenia nowego działania i wiara w to, że się uda. W drodze do osiągnięcia ostatecznego celu, czyli nagrania, które dziś Wam prezentujemy, zetknęliśmy się z wszystkimi problemami zdalnego nauczania: „Proszę pani, wyrzuciło mnie”, „Coś mi się stało z kamerką”, „Nic nie słyszę!”, „A w moim komputerze nie mogę dodać tła”, „Ola ma dziś słaby Internet”, „ Przycina”, ….., Nie zniechęciło nas to, gdyż spotkania dostarczają nam mnóstwo pozytywnych emocji, zabawy, śmiechu, satysfakcji z efektów naszej pracy. Jesteśmy z siebie dumni, chociaż wiemy, że mogło być jeszcze lepiej. Z przyczyn technicznych na pewne rzeczy nie mieliśmy jednak wpływu. Już pracujemy nad kolejnym przedstawieniem! Póki co zapraszamy na „Bajkę o łaciatym słoniu” – spektakl odbywający się na scenach naszych domów, połączonych w wirtualnym teatrze.
Kinga Rusnak, Wiktoria Okonek, Zuzanna Puczyńska, Julia Jankowska,
Nikodem Knitter, Zuzanna Sząszor, Wiktoria Szwaracka, Sofiia Yatsyshyn, Paweł Porożyński, Bartek Pacek oraz Izabela Hoppe