Pasowanie na czytelnika

7 i 10 maja 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia i Ib w ramach obchodów święta bibliotek.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę oraz zapoznali się z regulaminem biblioteki. Dowiedzieli się kilku ciekawostek o książkach, np. o najmniejszej i największej książce czy najdroższej na świecie. Złożyli podpis na swojej pierwszej karcie czytelnika. Było to bardzo emocjonujące wydarzenie w życiu pierwszoklasisty.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Od tej chwili uczniowie stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki oraz książki pozyskane w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człaowie”, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki.  W tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Życzymy Wam satysfakcji z odkrywania magii zamkniętej na kartach książek oraz czerpania radości z obcowania z książką.

Post Author: admin