Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub 2026
Po ubiegłorocznym debiucie naszej rummikubowej drużyny na mistrzostwach ogólnopolskich również w tym roku uczennica klasy 8b Magda Hoppe reprezentowała naszą szkołę w XV Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub 2026. Tegoroczna edycja odbyła się 12 czerwca w Łodzi w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.
Rummikub to połączenie zabawy ze strategią i odrobiną szczęścia. Aby wyłonić mistrza Polski każdy uczestnik musiał rozegrać 15 gier w pięciu rundach. Ostatecznie Magda, wygrywając 5 gier, zajęła dobre 47. miejsce na 167 startujących.
Jest to naprawdę DUŻY sukces!!! Brawo MAGDA!!!
Już dzisiaj zapraszam wszystkich lubiących Rummikub lub chcących nauczyć się tej gry na zajęcia oraz szkolną ligę w przyszłym roku szkolnym.
Pamiętajcie, że gry planszowe to nie tylko zabawa, ale także przyjemna nauka.
Piotr Kapka – trener Rummikub
Egzamin na kartę rowerową 2025/2026
Druga najlepsza drużyna w województwie kujawsko-pomorskim w Rummikub
22 maja w Serocku odbyły się II Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub i reprezentanci naszej szkoły: Magda Hoppe, Janek Klamczyński, Nikodem Okonek i Helena Mroczek, zajęli drużynowo drugie miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Magda, która osiągnęła 11. lokatę. W tym roku do turnieju zgłosiło się aż 18 szkół z całego województwa (dwa razy więcej niż rok temu), a tym samym liczba uczestników też była znacznie większa niż przed rokiem. Nasi reprezentanci walczyli skutecznie od samego początku. Już w pierwszej rundzie każdy z nich miał na swoim koncie kilka wygranych rozgrywek. Cały turniej składał się z czterech rund, w których rozegrano w sumie 14 partii.
W przerwach między rundami poznaliśmy kolejną ciekawą grę Qwirle, w którą być może za jakiś czas będzie można zagrać w naszej szkole. Zobaczymy…
Serdecznie dziękuję całej drużynie za wolę walki i świetną lokatę, którą zajęliście w mistrzostwach.
Magda, Janek, Nikodem, Helena – GRATULUJĘ!!!
Przy okazji dziękuję wszystkim uczniom, którzy przez cały rok uczestniczyli w szkolnej lidze Rummikub, a której finał będzie miał miejsce 28 maja. Już wiadomo, że pierwszą lokatę zajmie Janek Klamczyński, który po 15. rundach zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 14. wygranych gier i sumą 987 punktów. Kolejne miejsca na podium są jeszcze sprawą otwartą. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej rundzie.
Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia Rummikub (a może również Qwirle) w przyszłym roku szkolnym.
Trener Rummikub – Piotr Kapka
PROGRAM „MAŁY MISTRZ” W NASZEJ SZKOLE
„MAŁY MISTRZ” to Ogólnopolski Program Wspierania Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży realizowany przez Szkolny Związek Sportowy i finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W Szkole Podstawowej w Bysławiu z udziałem uczniów klas I – III podczas zajęć dzieci uczestniczyły w dodatkowych aktywnościach ruchowych, rozwijały swoje umiejętności sportowe i zdobywały kolejne sprawności w formie zabawy,
Program wspierał poprawę sprawności fizycznej, kształtowanie zdrowych nawyków oraz budowanie radości z aktywnego spędzania czasu wolnego.
Realizacja programu przyczyniła się także do wzbogacenia bazy sportowej szkoły i wsparcia nauczycieli w prowadzeniu atrakcyjnych zajęć wychowania fizycznego.
Tak właśnie Mały Mistrz pomaga rozwijać sportową pasję od najmłodszych lat!
Marzena Kosek
OGÓLNOPOLSKI KONKURS SZACHOWY "KONIK SZACHOWY"
30 października 2025r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym pod nazwą "Konik Szachowy”.
Był to dzień pełen emocji, intelektualnych wyzwań i sportowej rywalizacji. W tej edycji konkursu udział wzięło ponad 1000 szkół, nie tylko z Polski ale też z innych krajów Europy: Hiszpanii, Francji Niemiec i Włoch.
20 uczniów naszej szkoły rozwiązywało 30 zadań szachowych o różnym stopniu trudności w trzech kategoriach: Pionek, Goniec i Wieża.
Uczestnicy z zaangażowaniem i skupieniem rozwiązywali różnorodne zadania szachowe, pokazując swoje logiczne myślenie, koncentrację i pasję do królewskiej gry. To wspaniała okazja do rozwijania pasji, rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju oraz do doskonalenia umiejętności strategicznego myślenia. Udział w konkursie pozwala pogłębić zainteresowanie tą wyjątkową grą, która uczy wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe breloczki szachowe, naklejki oraz vouchery z miesięcznym dostępem do portalu szachowego ChessKid.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, zaangażowania i pasji!
Życzymy dalszych sukcesów oraz wielu zwycięskich partii w kolejnych szachowych zmaganiach!
Marzena Kosek
Sukces naszych uczniów w konkursie „Jesień w lesie grzyby niesie”
5 listopada 2025 roku Malwina Szymańska kl. 8A, Nikodem Sobiechowski kl. 8A oraz Mikołaj Kotras kl.7B wzięli udział w powiatowym etapie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jesień w lesie grzyby niesie” organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy. Z radością informujemy, że Malwina Szymańska z klasy 8A zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
Małgorzata Pianka-Szpręglewska